قیمت خرید30 مدل بهترین کیت رنگ مو

در این مطلب سعی شده در مورد رنگ مو اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار گیرد. رنگ کردن موی سر از زمانهای قدیم مورد توجه خانم ها بوده  و دارای جذابیت زیادی می باشد . عوض کردن رنگ باعث جذابیت زیاد چهره می شود ،بعضی از بانوان برای تنوع در ظاهرخود از رنگ مو استفاده می کنند.

آیا رنگ مو موجب آسیب زدن به موها می شود؟

 استفاده از محصولات بهداشتی هر کدام مزایا و معایب خود را دارد و رنگ مو نیز از این قاعده مستثنی نیست، رنگ یک فرآورده شیمیایی بوده که ترکیبات آن شیمیایی می باشد. استفاده از این نوع محصولات باعث ایجاد آسیب در پوست و مو می شود، توصیه مهم در این مورد این است که کم تر از این محصولات استفاده کنید ولی اگر علاقه زیادی به تغییر ظاهر موی خود دارید بهتر است از سن کم  شروع به اینکار نکنید ، آسیب وارده در این سن بیشتر از سنین بالاتر است.

دکلره کردن مو همچنین برای کسانی که علاقمند به داشتن موی بور و روشن (طلایی) هستند که اصولا دکلره یخی باعث آسیب بیشتر به مو می شود و هرچقدر بصورت مکرر به اینکار اقدام کنید آسیب وارده به ساقه مو شدیدتر می گردد.

یکسری روش های رنگ کردن مو وجود دارد که از آسیب زیاد به ساقه جلوگیری می کند، محصول جدید که در بازار عرضه شده رنگ مو بدون آمونیاک است که به ساقه مو لطمه نمیزند. 

آیا رنگ مو تاثیری در سفید شدن موها دارد؟

سفید شدن مو ها علل مختلفی دارد. رنگ مو از علل سفیدی مو  نمی باشد ، یکی از علت های آن تغییر رنگدانه مو است، وقتی ملانین تولید نمی شود رنگ مو به سفیدی میزند ، ملانین باعث ایجاد رنگ طبیعی مو می گردد و به علت اینکه تولید ملانین با افزایش سن کاهش پیدا می کند و رفته رفته بدن تولید آن را متوقف می کند.

مضرات استفاده از رنگ مو در دوران بارداری

دوران بارداری یکی از حساس ترین دوران برای مادر می باشد و به همین علت باید نکات زیادی رعایت شود یکی از این موارد عدم استفاده از رنگ مو در دوران بارداری است. رنگ مو به علت مواد شیمیایی مورد استفاده  برای جنین ضرر داشته و از پوست سر جذب و از خون به جنین منتقل می شود.

استفاده از رنگ هایی گیاهی و همچنین رنگ مو که حاوی آمونیاک نباشد توصیه  می گردد ، برحسب ضرورت  تا تمام شدن حاملگی و  زمان فارغ شدن توصیه نمی شود می توان چند روز به اتمام  زایمان ماندن مو های خود را به رنگی که دوست دارید تغییر دهید.

چند نکته در مورد رنگ مو 

بهتر است رنگ مو را خودتان انجام ندهید و برای رنگ کردن مو از افراد با تجربه استفاده کنید، خصوصا در هنگام دکلره کردن مو که باید با دقت انجام گیرد و آسیب و سوختگی مو در این زمان بیشتر از رنگ کردن مو می باشد .آرایشگران حرفه ای بهترین گزینه هستند.

بعد از رنگ کردن مو یکسری شامپو برای تثبیت رنگ وجود دارد که می توانید بعد از رنگ کردن از آنها استفاده کنید. شستشوی موی خود را چند روز بعد از رنگ کردن انجام ندهید تا رنگ مو تثبیت شود.

در هنگام رنگ کردن مو بهتر است موی سرتان چرب باشد و قبل از رنگ کردن موی سرتان را شستشو ندهید تا چربی ریشه مو از ایجاد آسیب به مو جلوگیری می کند.

جدیدترین کالاها

It seems we can’t find what you’re looking for.

سوالی دارید؟ بپرسید پاسخ خواهیم داد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *